16 август Рәмил Сурағол юбилейын билдәләй

Сурағолов Рәмил Мотаһар улы, Рәмил Чурағол, Рәмил Сурағол (16 август 1962 йыл) — шағир һәм композитор, меңдән ашыу йыр авторы, көйҙәр ҙә яҙа. Башҡортостан Республикаһының атҡаҙанған мәҙәниәт хеҙмәткәре (2006), Татарстан Республикаһының атҡаҙанған сәнғәт эшмәкәре (2010); Башҡортостандың, Рәсәйҙең Журналистар һәм Яҙыусылар союздары ағзаһы (1996).
Шағир, бихисап популяр йырҙар авторы Рәмил Мотаһар улын 60 йәшлек юбилейы менән ҡотлап, ғаилә именлеге, сәләмәтлек, тағы ла ижади үрҙәр теләйбеҙ.