“Өмөтлө ҡәләм”

#Кружок
#Юныенадежды
Яңы йыл алдынан “Өмөтлө ҡәләм” ижад түңәрәге уҡыусылар менән ижади һәләтте үҫтереү йүнәлешендә эш башлағайны.Етәкселәре Зөлфиә Вәлиәхмәт ҡыҙы Гүмәрова.Яңы йыл байрамдары үткәс күрешеп балаларҙың каникул ваҡытына бирелгән эштәре менән таныштыҡ.Етәкселәре балаларҙың яҙған шиғырҙарын уҡып ишеттерҙе.Тағыла өйгә эштәр биреп бик куп файҙалы мәғлүмәттәр алғандан һуң Яңы йыл тәмлекәстәре менән сәй эсеп икенсе аҙнаға тиклем хушлашып торҙоҡ.Балалар яңы дәрт өҫтәп,күтәренке кәйеф менән таралыштылар.
Әҙәби ижад менән мауығыусы һәләтле балаларҙы туплау,фекер алышыу, өлкән ҡәләмдәштәренән кәңәштәр еткереү маҡсатында ойошторолдо.